30. 1. 2013

Óda na třpytky aneb Illamasqua Glitterati

Tak předně nemám ráda laky obsahující třpytky. Vadí mi ty levné od  Essence, stejně jako ty drahé od Deborah Lippmann. Nemůžu se totiž přenést přes nerovnoměrné nanášení, hrubý povrch a především nekonečné odlakovávání. Ano, alobalovou metodou odlakujete i odolný lak obsahující třpytky, ale připravit si alobal, nastříhat materiál a chodit pár minut s prsty jak thajská tanečnice mě prostě nebaví. Proto je celkem s podivem, že jsem taky jednou nadšená z třpytek.
Prostě Illamasqua Glitterati je takový mercedes mezi glitrovými laky, nenápadný, ale jeho vlastnosti a výdrž mluví jasně v jeho prospěch. Základ tvoří fialovo-červené, malinové, želíčko ve kterém plavou hexagonální glitry a malé třpytky. Je sice fakt, že na nehtu nebude tak efektní jako v lahvičce, protože se ony třpytky utopí v laku, ale vzhledem k tomu, že jde o poloprůhlednou bázi, stále jsou dost vidět.
Barva odpovídá mému vkusu, poměrně nenápadná malinová zavařenina,  má v sobě něco klasického, byť barva není to co je na něm to zajímavé. Tím pozitivem je konzistence. Glitterati se totiž na lak obsahující třpytky skvěle lakuje. Neshlukuje do cucků, rychle schne, není zas až tak hrubý. Stačí jedna vrstva nadlaku a nikde nic neodstává.
Když už jsem zmínila tu konzistenci, tak jako důkaz, že lak netrpí obligátní průhledností mnoha glitrových laků. Na fotce níže mám Glitterati nalakovaný v jedné vrstvě. Jak sami můžete vidět, téměř nepruhuje, vlastně, pokud bych byla děsně líná, vystačila bych si s jednou silnější vrstvou. A mimochodem vše je nalakováno na jedno namočení štětečku.
 Vzhledem k nepřízni počasí se mi nepodařilo zachytit Glitterati v plné kráse, je poněkud tmavší než v reálu a třpytky skoro nejsou vidět, ale věřte mi, jsou tam. A při slunečném počasí, nebo umělém osvětlení hážou moc pěkná různobarevná prasátka.

V detailu je také vidět, že Glitterati nezasychá hladce, ale oprati většině třpytkatých laků je jeho povrch jen mírně nerovný, částečky jsou velmi tenké.
Samostatně ho nekoupíte, je součásti Vánočního dua Bright, kde tvoří dvojici spolu se smrčkově zeleným Viridianem /ten samostatně seženete/ a dokonale vystihuje slavnostní atmosféru. Cena dua je 24 GBP, což není zrovna málo, ale pokud něco od Illamasqui stojí za vyzkoušení, jsou to právě laky (a tvářenky).  

A na závěr jedna rozostřená fotka během chvilinky, kdy vykouklo sluníčko a ukázalo Glitterati v celé jeho kráse.
Celkové dojmy:
  • pozitivem: Dokonalá barva, dokonalé nanášení, co ještě dodat?
  • negativem: Třpytky se krapánek utopí v laku a nejsou tak zářivé jako v lahvičce a přeci jen je třeba nadlak, aby byl povrch nehtu po nalakování zcela hladký.

Prohlášení/Disclamer: Duo Bright jsem dostala k recenzi od PR oddělení Illamasqui./ Nail polish was sent to me by Illamasqua PR.

Summary: I usually skip glitter polishes, simply because they require too much effort to apply and remove and I hate uneven or messy application. I am more creme or shimmer polish lover, so imagine my surprise when I applied Illamasqua Glitterati and I loved it! It looks amazing in the bottle, glitters in this polish are definitely more prominent in the bottle, however on nails overall effect is very pretty, classy and elegant. Glitterati reminds me of raspberry jam, just instead of little seeds, you have larger hexagonal and small sparkly glitters. What is outstanding is application,very smooth jelly base is easily manageable and even. On the fourth photo you can see one coat of polish. One or two coats, depends how sheer you want it, is enough and once again no uneven patches! My only complain is that Glitterati is available only as a part of Christmas duo Bright, together with shimmery green Viridian, that was previously released in Theater of Nameless collection. Okay, let me be straight with you, I still do not like all glitter polishes, but I do love Illamasqua Glitterati. 

18. 1. 2013

Zubní pasta pro citlivé zuby Rembrandt Sensitive a eshop nazuby.cz

Snad kromě jídla a nábytku už většina mých nákupů bývá přes internet a proto opravdu oceňuji, když najdu eshop, který je dobře zpracovaný a to je příklad i eshopu nazuby.cz. Jak už název napovídá, jde o eshop specializující se na zuby a ústní hygienu. Najdete tu všechno co potřebujete a s detailními popisy a když píšu detailními, tak mi eshop v mnohém připomíná oblíbený eshop biokosmetiky Cesta přírody, jen s lepším vyhledáváním. Takže ne takový ten obvyklý, nic neříkající popis, ale opravdu obsahuje informace o dané věci. Třeba u zubích kartáčků nejen klasický popis, ale i parametry jako počet vláken :). Pěkně na jednom místě si můžu koupit nejen bělící zubí pasty Rembrandt a Swissdent, ale i nejlepší kartáčky Curaprox /levněji než v DM/, mezizubní kartáčky GUM a spoustu dalších věcí.
Pozitiva:.
  • je velmi přehledný 
  • můžete vyhledávat podle problému, který Vás trápí /citlivé zuby, krvácivost, rovnátka/
  • u každého výrobku je detailní popis výrobku
  • mají funkční poradnu
Negativa:
  • Napadá mě jediné a to výše poštovného. Pokud nakoupíte nad 2000, je pošta zdarma, jinak je pošta 90 Kč /za dobírku si připočtěte 30 Kč/. Výhodou je odběr na odběrovém místě, ale protože využívají službu zásilkovny, zaplatíte 45 Kč. Nicméně odběrových míst je poměrně dost a nejen v Praze (dokonce 4), Brně a Ostravě, ale i dalších městech.
A teď k zubní pastě Rembrandt Sensitive. Tak předně Rembrandt pasty fungují. Na mě fungují především pokud to přeženu s čajem a sladkými nápoji. Výsledek bělení se projeví na tónu zubů a mezizubních prostorách, které vybělí rozhodně mnohem lépe, než pasty z drogérie pyšnící se názvy white, superwhite a podobně, především proto, že v jejím složení je více účinné látky.
Rembrandt Sensitive je zubní pasta, která obsahuje složky, jež povrch zubu čistí a složky které jej vybělí a to citroxain, fluor a dusičnan draselný. Varianta Sensitive, je určena speciálně pro citlivé zuby. Po jejím používání jsem neshledala nějakou změnu v citlivosti zubů, což některé profi pasty způsobují. Zuby vybělila solidně. Respektive vzhledem k tomu, že jsem tzv. tetracyklinové dítě, tj. v dětství mi hojně předepisovali antibiotické sirupy obsahující tetracyklin, usazující se v zubech a barvící je do žluta. úplného vybělení bez masivního zásahu nikdy nedosáhnu i tak byl rozdíl při používání pasty vidět
 zdroj: nazuby.cz

Příjemně mě překvapila příchuť pasty, jemně mentolová, musím říct, že jednou jsem během používání Rembrandtu sáhla omylem po Colgate a rozdíl v míře metolu byl obrovský, vlastně mi pak Rembrandtka přišla nasládlá a po přečtení složení mi svitlo, že obsahuje sacharin, takže možná odtud vítr fouká.
Používala jsem ji dvakrát denně a zuby jsem po vyčištění nevyplachovala. Zpočátku jsem to dodržovala, ale později ještě poté používala ústní vodu Listerine :). Nikdy nic nebrnělo, takže pokud máte obavy z bolesti, tak můžete klidně nakupovat.


Složení: Hydrated Silica, Aqua, Glycerin, Sorbitol, Aluminum Hydroxide, Potassium Nitrate, Sodium Citrate, Aroma, Cyamopsis Tetragonoloba Gum, Sodium Monofluorophosphate /1150 ppmF/, Papain, Citric Acid, Dicalcium Phosphate, Paraffinum Liquidum, Methylparaben, Sodium Saccharin, Limonene, CI 16035
Pasta je v bílé tubě o obsahu 50 ml, zabalená ve stříbrné krabičce s českou polepkou.
Cena: Tuba 50 ml se pohybuje kolem 250 Kč, ale mají i balení 3 a 1 zdarma za 750 Kč
A pro ty, které zajímá, jak to s těmi bělícími pastami je, doporučuji tento rozcestník.

Verdikt:  Obvykle požívám pastu Sensodyne F a když chci bělit tak Swissdent a v přímém porovnání s ní je Rembrandt Sensitive na podobné úrovni bělení, u obou nijak výrazně netrnou zuby a obě solidně vybělí (i když Sensitive je možná krapánek jemnější). Takže i příště, budu opět volit mezi těmito dvěma značkami. Ovšem míra vybělení závisí především na Vašich zubech. Já, ač s Rembrandtem vidím zlepšení, k perličkám pomocí pasty nedojdu.

Summary:  This post is about Rembrandt sensitive toothpaste that really whitens your teeth, especially stains on the surface. It doesn´t sting and has very pleasant, slightly sweet taste. Also I´d like to recommand eshop nazuby.cz, that has very detailed description of every product they have. If you want to read this article, please use translator. 

Disclaimer: This post contains PR sample, but doesn´t any affiliate links/Tuto pastu jsem dostala od eshopu nazuby k recenzi, popis eshopu po mě nikdo nechtěl, ale nedalo mi to, protože ho považuji za opravdu dobrý. 
A také chci poděkovat za trpělivost se kterou čekali na mou recenzi!

15. 1. 2013

12 nej výrobků dekorativní kosmetiky roku 2012

Všichni publikovali, respektive všechny už publikovaly své favority roku 2012 vloni, takže jdu s tímto článkem pět minut po dvanácté, ale pořád lepší pozdě, než vůbec. Vybrat dvanáctku bylo letos relativně jednoduché, protože když si něco oblíbím, používám danou věc často, až to pro někoho může být nuda. Taky se sluší poznamenat, že většinu věcí jsem kupovala za vlastní peníze, nebo to byl dárek, jen GS řasenka byla PR vzorek. Dáte si jedno skupinové foto pěkně na hromádce?
Nebo raději otevřené? Ať je na vše pěkně vidět.
Patrně nejdražší věc mého kosmetického arzenálu je taky jedna z nejpoužívanějších. Makeup Le Metier de Beaute Classic Flawless Finish Foundation v odstínu 1 jsem už opěvovala /samostatná recenze ZDE/ a po půl roce používání mohu konstatovat, že původní názor přetrval. Je fakt, že pokud máte hodně suchou pleť, musí se použít nějaký hydratační podklad, ale co se týče barevnosti a výdrže je to snad nejlepší makeup co jsem kdy zkoušela. Vyhovuje mi jeho barevnost (je do žluta, přitom světlejší, než žlutá od Bobbi Brown a to už je co říct), především když mám zarudlou pleť, funguje jako zmizík.
Cena: tragická 55 GBP.
T.Le Clerc Poudre Theophile Lumiere je můj nejnovější pudr, který nahradil milovaný Peche, jež nepřežil střet s dlaždičkami, jehož pozůstatky jsem pietně přesunula do plastového kontejnerku, který není fotogenický. Takže v oblíbencích vidíte relativně nový Lumiere. Ale obecně pudry od TLC patří mezi mé makeupové stálice, protože jsou prostě nejlepší a dostupné v celé řadě odstínů. Pokud váháte, zajděte se podívat do butiku Madeleine, nejen že mají pudry TLC, ale i L´Artisan, Annick Goutal a The Different Company. Zrovna edice Theophille, není zcela matná, ale obsahuje velmi, velmi decentní lesk, který sjednotí, ale i prozáří.
Cena: kupovala jsem ho v Chorvatsku za 200 HRK
Korektor Skin Food Salmon Darkcircle Concealer Cream možná to není nejlepší barevný korektor na světě, ale díky krémové konzistenci se s ním dobře pracuje a lehce se roztírá a na mé sušší pleti dlouho drží. Příznivá je i cena. Jeho korekční lososová barva potlačuje namodralé kruhy pod očima /samostatná recenze ZDE/.
Cena: Nepamatuji se přesně, ale něco pod 10 USD.
Řasenka Gabriella Salvete Sinergia o které jsem psala v začátku testování a pak po chvíli používání. Obecně moc často řasenky nepoužívám a pokud ano, chci aby nelepily řasy a neobtiskovaly se. Zkoušela jsem ledacos, od Rubinsteinek po Max Faktorky a zatímco vede Chanel Sublime de Chanel, nejsem ochotná utratit za řasenku kolem 800, takže cokoliv co udělá pěkné a přirozené řasy uvítám, Sinergia se se blíží efektu hustých, ale přirozených řas asi nejvíc, navíc je levná
Cena: PR vzorek, normálně v drogérii se pohybuje kolem 150 Kč
Když jsem před pár let poprvé vyzkoušela štětce MAC mé nadšení neznalo hranic, ale jakkoliv jsou dobré, mají jednu vadu, škrábou Takže jsem začala jsem hledat alternativy. Skvělé, měkoučké štětce jsem našla u Illamasqui, ale zatímco jejich větší štětce jsou perfektní, ty malé mají své mouchy. Pátrání pokračovalo, až jsem narazila na štětce Rae Morris, které jsou velmi malé a precizní, ale ne tak drahé, jako japonská produkce. Používám je od léta, a jsem s nimi moc spokojená. Oba jsou malé, ale na stínování oka perfektní. Chiseled Smudger 12 používám na přirozenou, širší linku a jemné detaily, Medium precision shader 8 zase na stínování banánku Především díky ostré špičce je to ten nejlepší pomocník při fingování oblouku.
Cena: nepamatuji se přesně, ale odhadem každý kolem 20 GBP 
Když už jsem byla nadšená z makeupu, stíny byly další položkou od Le Metier de Beaute, které jsem chtěla vyzkoušet. Volba padla na Fig a musím říct, že mě velmi příjemně překvapil. Nejen svou velikostí, ale především chováním. V tenké vrstvě jde mírně do červena a obsahuje jemný shimmer, v silnější barva odpovídá fotografii, je to teplejší fialová s burgundským leskem. Nanáší se dobře, výdrž je také slušná.
Cena: 25 GBP
Rouge Bunny Rouge Blacpepper Jay je vlastně Vánoční dárek, ale beru ho jako reprezentanta matných stínů RBR, které mám a používám ze všech matných snad nejraději. Ano, nejsou zrovna levné, ale myslím, že investice do RBR matného stínu se vyplatí, mají máslovou konzistenci, lehce se nanáší a nadprůměrně drží Paleta barev je moc povedená.
Cena: 20 GBP
Rouge Bunny Rouge Fire Tailed Sunbird je zase zástupcem shimmerové kategorie, byť je Abyssinian Catbird mnohem dramatičtější, tak po FTS jsem sáhla častěji. Přitom je to paradoxně stín, ze kterého jsem po otevření byla nejvíc zklamaná, není totiž téměř vidět. Je velmi jemný, mírně projasní, ale udělá podstatný rozdíl  líčení. Je to nezbytný stín pro všechny odstíny pleti? Spíš ne, ale já ho používám moc ráda /samostatná recenze ZDE/.
Cena: 20 GBP
Bází mám několik, ale nejvíce jsem používala Too Faced Lockdown Ultimate Creaseless Cream Eyeshadow v odstínu Bondage /vlevo, nenašla jsem jinou fotku na které by byl samotný/  Zpočátku jsem ji ignorovala kvůli velkým stříbrným třpytkám, které tato šampaňská báze obsahuje, ale nakonec je to moje nejoblíbenější báze rozjasňujícímu kvůli efektu, kterého s ní docílím.
Cena: Ups, vlastně ani není k sehnání, ale další odstíny jsou k dispozici na jahodě za cca 350 Kč
Kombinace báze, RBR BJ a FTS vypadá takto.
Illamasqua má z mého pohledu dva hvězdné produkty a to laky na nehty a tvářenky a pro oboje platí, že mají fenomenální pigmentaci. Na fotce vidíte jedinou tvářenku, kterou jsem používala minulé tři měsíce, jedinou, kterou jsem brala s sebou. Illamasqua Naked Rose je velmi přirozená růžová, které dodá tvářím něco jako přírodní ruměnec /samostatná recenze ZDE/. Jedinou výtku mám k obalu, nepřežil cestu v kufru, pan s tvářenkou se odlepil, ono není divu, když tam byl jen ždibínek lepidla. 
Cena:  16 GBP
Rtěnka By Terry Plum Marmelade z řady Rouge Delectation je opět spíš reprezentant rtěnek této značky i když zrovna tuto jsem od léta nosila prakticky denně. By Terry rtěnky se, alespoň pro mne, blíží dokonalosti. Jsou pigmentované, nevysušují a drží, respektive mizí postupně a neflekatí. Stačí konstatovat, že za posledních půl roku rotuji výhradně je /o Frozen Melon jsem psala ZDE/ i když občas je prostřídám s Chantecaille.
Cena: discontinued, aktuálně na stránkách by Terry mají poslední tři odstíny za cenu 16 eur


A pěkně vše oswatchováno pospolu odshora je to Illamasqua tvářenka, by Terry rtěnka /takový odstín jste nečekali, co?/, LMDB Fig stín ve dvou vrstvách, RBR Blackpepper Jay , RBR Fire Tailed Sunbird a báze Too Faced.
A co vy? Máte své favority? Klidně neváhejte s odkazy, ráda si počtu.

Summary: Here are 12 makeup items I loved and raved last year,  some of them are illustrating the type of product I tend to use in general. Le Metier de Beaute flawless finish foundation is probably my HG foundation, it contains just right amount of paleness and enough yellow to contradict any redness, T.LeClerc pressed powders I´m periodically purchasing for almost ten years, my newest one is form Theophile limited edition This pale beige contains very subtle sheen. Skin food corrector is budget version of salmon concealer, creamy and efficent. My latest makeup brush discoveries are Rae Morris eye shadow brushes, Medium Precision shader no 8 and Chiseled smudger no 12, are both are relatively small and very precise. From eye shadows I really like Le Metier de Beate eye shadows, they are great for layering and also alone, for example Fig is rich grape toned purple, yet in one coat it leans toward copper. Rouge Bunny Rouge matte eye shadows has my very favourite matte formula. Smooth, almost buttery and long staying, Blackpepper Jay is no exception. Rouge Bunny rouge shimmer eye shadow varies in sheen and pigmentation, no doubt Abyssinian catbird is their star product, yet I really enjoy subtle peachy shimmer of Fire Tailed Sunbird. Too face shadow insurance bases are the best, also their lockdown shadows are similar in longevity and available on sale, since they are discontinued. To write about Illamasqua blushes seems almost useless, they are simply fantastic. Insanely pigmented and color choice is excellent, my choice is Naked Rose. I also liked czech drugstore brand Gabriella Salvete and their Sinergia mascara. And last but not the least are by Terry lipsticks. Every single I wear them, they blown my mind away, they are stunning, light, yet pigmentet, moisturising, yet satin. Now you know my favorites of 2012, could you let me know yours?

10. 1. 2013

Recenze: Naked Basics palette a malé srovnání s původní UD Naked

Předně se sluší omluvit se za dlouhodobou nepřítomnost způsobenou časovým presem i vnějšími faktory (měsíc jsem byla bez "vlastního" internetu, leda tak 15 minut denně na vyřízení pracovních mailů) a pak svátky, kdy jsem nabírala síly do nového roku. Takže se omlouvám všem, kteří čekali na dlouze avizované příspěvky, kterým jsem neodpovídala na maily. Také doufám, že jste prožili krásné Vánoce v kruhu blízkých, užili jste si oslavy Silvestra (s mírou) a plně si vychutnáváte rok 2013.
Asi všichni znáte přeslavnou paletku Naked od značky Urbany Decay /pokud ne, recenzi najdete ZDE/, nebo její druhou verzi Naked 2 /recenzi a srovnání s původní Naked najdete ZDE/, případně desítky napodobenin a kopií. Každopádně pokud si přečtete recenze jedna z hlavních výtek bývá nedostatek opravdu naked, tedy neutrálních stnů. Původní Naked opravdu "nahá" není v žádném slova smyslu. Prakticky všechny stíny jsou lesklé, případně obsahují třpytky, matné stíny jsou všeho všudy dva, což v paletce skládající se z 12 odstínů opravdu není mnoho. Musím se přiznat, že ani Naked 2 není příliš neutrální, opět dominují lesklé stíny teplých barev, byť dvojka je krapet studenější. Takže když Urban Decay ohlásili paletku Urban Decay Naked Basics obsahující matné stíny nemohla jsem se dočkat a jsem moc ráda, že Basics opravdu očekávání splňuje ve všech směrech.
Paletka obsahuje šestici očních stínů a to Venus, Foxy, Walk of Shame, Naked 2, Faint a Crave.
Každý stín má gramáž je 1,3 gramu /stejně jako u klasické Naked i Naked 2/, celkem tedy v paletce najdete 7,8 gramů očních stínů.
Stíny jsou všechny velmi slušné, mají jemnou konzistenci a nepráší se do všech stran, tzn. budou ubývat pomaleji než třeba Wet n Wild a spol.:
  • Venus je krémově bílý, třpytivý stín, skvěle pigmentovaný ideální na projasnění pod oboří i v tenčí vrstvě přes ty matné, kterým dodá lesk. 
  • Foxy je matná béžová, která je mírně nažloutlá, opět skvělá pigmentace, pro mě problematický stín právě kvůli té žluté, ale na korekci ho využiji (snad jen varování pro majitelky Naked 2, je to ta stejná Foxy)
  • Walk of Shame to je trefa do černého béžová s narůžovělým podtónem, skvělá na projasnění i pod obočí, zmizíkuje známky únavy.
  • Naked 2 je neutrální béžová, vhodná na fingování stínu u spadlých očních víček, rozhodně jeden z "nezbytných" stínů pro každodenní použití.
  • Faint světle hnědá velmi praktický stín.
  • Crave matná černá, střední pigmentace, je třeba vrstvit. nic proti ničemu i když já černé stíny nepoužívám nikdy, preferuji tmavě hnědé, jinak opět repete z Naked 2.
Cena: seženete v UK za cenu kolem 20 GBP, vyplatí se sledovat akční nabídky.
Obal: Zde je rozhodně vidět posun kupředu, jedno z nejlepších UD balení poslední doby. Plast je bytelný, přežije v pohodě přenášení v tašce, hladký, mírně pogumovaný, takže neprokluzuje, rozměr akorát tak do dlaně.
Je zcela hladký s vyjímkou embosovaného názvu, jinak, ale nikde nic neodstává, ani se neprolamuje, což byl problém obalu paletky Naked 2.
Plusem je velké zrcátko integrované ve víčku. lze otevřít do 180 stupňů.
Jak sami můžete vidět ve srovnání s paletkou Naked je menší.
A užší, nemluvě o tom, že vzhledem k povrchu i praktičtější, dodnes se nemůžu přenést přes sametový lapač prachu, kterým je obalena původní Naked.
Pokud srovnáme stíny v Naked a Naked Basics je zřejmé, že se spíše doplňují, než že by se kopírovaly. 
Zhruba podobné jsou si v panu tři stíny, jak sami můžete vidět ze swatche níže po nanesení pouze jeden. Takže lze konstatovat, že pokud máte Naked, hodí se Vám právě Basics.
V Naked Basics nalezneme jediný shimmerový stín a to Venus /vpravo/, jak sami můžete vidět je to bílý, krémový odstín, který je srovnatelný s odstínem slonové kosti Virgin v původní paletce Naked /vlevo/.
Po nanesení vynikne odlišná konzistence obou stínů, zatímco Venus obsahuje decentní bílý shimmer, Vigin je výrazně lesklý a mírně narůžovělý. Rozhodně se liší.
Oproti tomu ze srovnání Naked a Naked 2 je jasně viditelné, že se od sebe zas až tak neliší, což je dobře, protože Naked je pravděpodobně můj nejpoužívanější stín, rozhodně ho vítám.
Rozdíl po nanesení je minimální, Naked 2 je více tělový, Naked jde mírně do oranžova.
A na závěr srovnání Crave, který připomíná grafit a Creep matného černého stínu.
Jak sami můžete vidět, Crave je mírně do šeda a obsahuje velké stříbrné třpytky.

Verdikt: UD Naked Basics není unikátní co do barev, je to opravdu základní paletka obsahující šestici relativně neutrálních základních barev. Pět stínů je zcela matných, jeden je semitransparentní lesklá bílá, kterou lze použít samostatně, nebo k transformaci matných. Vzhledem k mému odstínu pleti mi paletka více než vyhovuje, pokud jste majitelky zlatavé, nebo olivové pleti, možná pro Vás budou dva světlé matné stíny poněkud nadbytečné a budete postrádat matnou tmavě hnědou. Každopádně konzistence a výdrž většiny stínů je slušná. Co mi velmi vyhovuje je kompaktní obal, praktický a stylově čistý, žádné zbytečnosti. Je fakt, že obdobné stíny seženete i u levnějších značek, ale v tomto provedení a gramáži považuji Naked Basics za vynikající volbu pro skutečně neutrální líčení.
Summary:  Urban Decay Naked series is my favorite UD product so when I found out that they will release new URBAN DECAY Naked Basics palette that includes mainly matte eye shadows I was curious and with early positive reviews I decided to buy one. I really like original Naked palette for traveling, it contains nicely combined warm toned eye shadows, my only problem is that majority of shades is really shiny. Too shiny so some matte eye shadows are necessity to balance them and same applies to my mum, because glitter eye shadows aren´t very flattering on mature, hooded eyes. For that reasonm concept of Naked Basics, of five matte eye shadows and one shimmery that could transform them, really works. In reality it works for lighter skin tones. Basics is fantastic on my MAC NC 10 eyes, however for my mum aprox. NC 25 some shades are almost invisible or too similar. I´m also not sure how it will look on darker, golden toned ladies. Shades aren´t original, color choice is relatively safe, some shadows /Foxy and Crave/ are repetition from UD Naked 2, but overall this is excellent choice for us who seek for neutral, matte eye shadows for everyday makeup and original Naked palette is too shiny. Personaly I would prefer dark brown instead of Crave and maybe something less yellow toned, more in neutral tone family, than Foxy, yet I can work them easily. Quality of eye shadows is excellent, Crave is not the best matte black on the market, but within price range it is impressive. Packaging of Naked Basics is outstanding, sleek, elegant, compact and it definitely feel better than tacky suede imitation of Naked. I´d definitely recommend Naked Basics for everyday use and traveling.

LinkWithin